Rekrutacja

Zrekrutuj najlepszy zespół sprzedaży! Od handlowców po szefów sprzedaży - pomożemy Ci zbudować skuteczny zespół.

Za każdym razem, kiedy w twojej firmie podejmowana jest błędna decyzja o zatrudnieniu, z jej konta znikają pieniądze. Skuteczna rekrutacja to taka, która nie tylko skutkuje zatrudnieniem pracownika, ale też sprawia, że będzie on w stanie skutecznie wykonywać swoją pracę i na długi czas zwiąże się z pracodawcą.

Jakie problemy rozwiążesz dzięki skorzystaniu ze wsparcia przy rekrutacji do działu sprzedaży? 

Brak odpowiedniej liczby CV do działu sprzedaży

zespół HR nie jest w stanie wygenerować odpowiedniej liczby jakościowych CV, co powoduje, że dyrektor sprzedaży ma ograniczoną pulę potrzebnych kompetencji.

Brak odpowiedniego kandydata na stanowisko menedżerskie

zrekrutowanie szefa sprzedaży to niezwykle ważna decyzja biznesowa o poważnych konsekwencjach finansowych. Popełnienie błędu rekrutacyjnego w przypadku tego stanowiska jest kosztowne i może doprowadzić do straty kluczowych handlowców.

Nowi handlowcy nie realizują wyników i odchodzą z organizacji

nowe osoby w zespole nie realizują zakładanych celów pomimo otrzymanego wsparcia i po pewnym czasie odchodzą. W związku z tym firma boryka się z brakami kadrowymi i słabymi wynikami sprzedaży.

Jak wygląda nasz proces rekrutacji

Ustalenie tematu rekrutacji

Wspólnie z klientem omawiamy zapotrzebowanie rekrutacyjne – na jakie stanowisko, od kiedy, na jakich warunkach – ustalamy niezbędne formalności. Przygotowujemy też opis klienta.

Opracowanie profilu kandydata

Definiujemy dokładny profil kandydata. Opisujemy stanowisko, zadania, pożądane cechy behawioralne, umiejętności oraz kompetencje. Przeprowadzamy wywiady z handlowcami oraz rozmawiamy z wybranymi klientami.

Wybieramy kanały pozyskania wartościowych CV i przygotowujemy ogłoszenie

Wspólnie określamy, jakie konkretne aktywności chcemy podjąć, aby przyciągnąć najlepszych kandydatów. Opieramy się na opracowanej wcześniej strategii rekrutacyjnej. Przygotowujemy treść ogłoszenia, które ma zostać opublikowane.

Przygotowujemy niezbędne do rekrutacji materiały

Znając stanowisko, na jakie chcemy rekrutować, przygotowujemy zestawy pytań i case’y do rozmów telefonicznych i bezpośrednich.

Przeprowadzamy wstępną selekcję oraz pierwsze rozmowy z kandydatami

Tworzymy opisy CV, przeprowadzamy rozmowy oraz porównujemy kandydatów według oczekiwanych standardów. Przeprowadzamy ocenę ich faktycznych kompetencji i dokładnie określamy oczekiwania pracodawcy. W procesie rekrutacyjnym korzystamy z narzędzi typu Extended DISC, a także FSA (np. przy słabej efektywności zespołu sprzedażowego i planowanej reorganizacji działu) oraz MTQ48 (w celu zbadania odporności psychicznej.

Wybieramy najlepszych kandydatów i przekazujemy informacje o nich klientowi

Mając gotowe rekomendacje, przedstawiamy tylko wybranych i najlepiej dopasowanych kandydatów, którzy spełniają wszystkie krytyczne wymagania. Pomagamy klientowi podjąć decyzję lub wspólnie analizujemy wszystkie scenariusze.

Kierujemy procesem onboardingu

Nie kończymy współpracy na wybraniu odpowiedniego kandydata. Wspieramy klienta i nowo pozyskanego pracownika również w procesie onboardingu.

Udzielamy dalszego wsparcia sprzedażowego

Jeśli istnieje taka potrzeba, wspieramy dalej klienta, udzielając pracownikowi coachingu sprzedażowego. Prowadzimy również szkolenia indywidualne i zespołowe oraz konsultacje.

Co nas wyróżnia?

  • Diagnozujemy potencjał kompetencji sprzedażowych;
  • Dopasowujemy typologicznie kandydatów do określonych stanowisk, wykorzystując w tym celu Extended DISC;
  • Mamy doświadczenie w obszarze sprzedaży: od podszewki i z praktyki znamy procesy sprzedażowe, dysponujemy trenerami kompetencji sprzedażowych;
  • Profile kandydatów tworzymy, opierając się na modelu Blancharda;
  • Lubimy, gdy wszystkie puzzle pasują do siebie. Dlatego nie trzymamy się sztywno naszej oferty. Pozwalamy klientom na modyfikacje i dopasowanie jej elementów do swoich potrzeb rekrutacyjnych.
  • Zajmujemy się kandydatami również po zakończeniu rekrutacji i kierujemy ich onboardingiem;
  • Działamy jak Assessment Center – udzielamy coachingu sprzedażowego, szkolimy i zajmujemy się consultingiem.

Umów się na bezpłatną konsultację!

Zastanawiasz się, jak możemy Ci pomóc w zrekrutowaniu idealnego zespołu sprzedaży? Kliknij w poniższy przycisk i umów się na pierwszą darmową konsultację z naszymi doradcami.

Umów się na spotkanie

Kontakt

Umów się na bezpłatną konsultację!

Zadaj nam dowolne pytanie dotyczące optymalizowania firmy, wzrostu czy sprzedaży, wystarczy że klikniesz w poniższy przycisk i umówisz się na bezpłatną konsultację.