Standardy sprzedaży

Wprowadź efektywne standardy sprzedaży w Twojej firmie razem z nami

Wprowadź standardy sprzedaży, które pomogą Ci szybciej wdrażać handlowców i zapewnią odpowiedni poziom obsługi klientów!

Oszczędź czas i pieniądze dzięki profesjonalnym standardom, automatyzacji powtarzalnych czynności oraz wprowadzeniu odpowiednich raportów. Dzięki rekomendowanym przez nas zmianom będziesz mógł skoncentrować się na najważniejszych tematach firmowych, mając pewność, że podstawowe zadania realizowane są zgodnie z oczekiwaniami.

Jakie problemy rozwiążesz dzięki wdrożeniu systemu CRM w swojej organizacji?

Brak formalnego procesu zarządzania

działania sprzedażowe nie są uporządkowane, handlowcy działają niezależnie, przez co nie realizują wspólnego, nadrzędnego celu.

Brak raportów i danych pozwalających na podejmowanie dobrych decyzji biznesowych

każde działanie sprzedażowe powinno być odpowiednio mierzone i dostarczać dane pozwalające na estymowanie przychodów, kosztów, a także ocenę skuteczności działań marketingowo-sprzedażowych.

Wdrażanie nowych handlowców zajmuje sporo czasu

nowe osoby w zespole potrzebują indywidualnego wsparcia i nie mają wskazówek, dzięki którym mogłyby szybko zrozumieć procesy i zacząć realnie sprzedawać.

Jak wygląda proces wdrażania standardów sprzedażowych?

Określimy, dla jakich klientów tworzymy standard. Opiszemy, jak przebiega proces decyzyjny klienta, z czym się boryka przy rozwiązywaniu problemów dotyczących naszego obszaru działalności i czego oczekuje od Twojej firmy. Przeprowadzimy wywiady z handlowcami oraz z wybranymi klientami.

Wspólnie z wybranymi handlowcami określimy jakie konkretne aktywności powinien podejmować handlowiec, aby w największym stopniu odpowiedzieć na oczekiwania klienta wobec procesu sprzedaży i obsługi posprzedażowej. Opieramy się na opracowanej wcześniej strategii sprzedaży.

Stworzymy dokładne instrukcje, schematy rozmów i szablony maili wykorzystywane w kontakcie z klientem. Dodatkowo opracujemy wzory ofert i umów ułatwiających pracę handlowca.

Mając opisany cały standard sprzedaży oraz opracowane materiały wykorzystywane w kontakcie z klientem, rozpoczniemy szkolenia handlowe, które dostarczą niezbędne kompetencje i umiejętności zespołowi sprzedażowemu.

Odbierz bezpłatną konsultację!

Zastanawiasz się, czy to odpowiedni czas na wdrożenie prospectingu i działań marketingowych nakierowanych na generowanie leadów w Twojej organizacji? Kliknij poniższy przycisk i umów się na pierwszą darmową konsultację z naszymi doradcami.

1517544539432

Jesteśmy bardzo dynamicznie rozwijającym się biznesem i dotarliśmy do miejsca, w którym koniecznie było ustandaryzowanie procesów w firmie, co pozwoliłoby nam na kontrolowane skalowanie. Konsultanci z Growtona w bardzo sprawny sposób dokonali inwentaryzacji procesów i wskazali miejsca, które powinny ulec uporządkowaniu w pierwszej kolejności. Zbudowali zaangażowanie po stronie pracowników i dzisiaj utrzymujemy dynamikę wzrostu, zatrudniamy nowych pracowników i celujemy w kolejne podwojenie biznesu. Z mojej perspektywy współpraca z Growtonem zapewniła mi godnego partnera do rozmów o biznesie, prowokującego do głębszych przemyśleń strategicznych i wsparcie w podejmowaniu kluczowych dla Shinn decyzji.

Malwina Shinn / CEO ShinnWorld

Bezpłatna konsultacja

Sięgnij po receptę na rozwój Twojego biznesu

Zadaj nam dowolne pytanie dotyczące optymalizowania firmy, wzrostu czy sprzedaży. Wystarczy, że wypełnisz formularz i umówisz się na bezpłatną konsultację. 

Contact Form Demo (#3)