Doradztwo i budowanie strategii biznesowych

Zbuduj wygrywającą strategię sprzedaży i zwiększ swoje przychody!

Dostarczymy CI niezbędne narzędzia do tworzenia dopasowanej strategii dla Twojej firmy i uwzględnimy wszystkie aspekty procesu sprzedaży. Upewnimy się też, że strategia nie zostanie na poziomie prezentacji “której nikt nie czyta”, tylko zostanie efektywnie wdrożona w działach sprzedażowych.

Jakie problemy rozwiążesz dzięki wdrożeniu strategii sprzedażowej oraz zapewnieniu jej spójności ze strategią biznesową?

Brak działań sprzedażowych nakierowanych na pozyskiwanie strategicznych klientów

sprzedaż jest przypadkowa i nie koncentruje się na kluczowych rynkach i typach projektów.

Brak raportów i danych pozwalających na podejmowanie dobrych decyzji biznesowych

każde działanie sprzedażowe powinno być odpowiednio mierzone i dostarczać dane pozwalające na estymowanie przychodów, kosztów, a także ocenę skuteczności działań marketingowo-sprzedażowych.

Brak wzrostów sprzedaży

brak pomysłu w organizacji na wprowadzenie nowych produktów, wyjście na nowe rynki czy otworzenie się na inne szanse sprzedażowe.

Jak wygląda proces projektowania i wdrażania strategii sprzedaży?

Analiza wskaźników sprzedażowych

Po podpisaniu umowy o poufności klient zaczynamy analizować dane sprzedażowe i rentowność sprzedaży. Analizujemy wyniki firmy pod kątem marży, rotacji produktowej czy podziału prac zespołu sprzedażowego. Klient otrzymuje rekomendacje na jakich produktach i kontrahentach się koncentrować, aby generować największe zyski.

Segmentacja klientów

Wspólnie z zespołem sprzedażowym identyfikujemy kluczowe segmenty klientow oraz opisujemy ich ścieżkę podejmowania decyzji zakupowych oraz proces sprzedaży, który wspiera generowanie maksymalnych przychodów. Przeprowadzamy rozmowy z klientami, aby zdobyć niezbędne insighty oraz planujemy kluczowe atywności i działania dla działu handlowego.

Dobór narzędzi

Po zrozumieniu wyznaczonych celów i strategii sprzedaży dobieramy odpowiednie narzędzia zarządzania. Wspieramy klientów w zaprojektowaniu systemu wynagrodzeń dla zespołu handlpwego, oferty wartości firmy i strategii marketingowej, wdrożeniu standardów sprzedaży oraz systemów monitorowania aktywności i wyników (CRM).

Wdrożenie

Z kompletem narzędzi i jasno wytyczonym kierunkiem towarzyszymy kierownictwu firmy w realizacji zdefiniowanej strategii. Na każdym etapie analizujemy osiągnięte rezultaty, wspieramy we wdrażaniu zmian w modelu pracy zespołu handlowego i pomagamy podejmować decyzje na bieżąco. Jesteśmy obecni tak długo jak wymaga od tego sytuacja – aż zespół handlowy wdroży wszystkie zmiany i się usamodzielni.

Umów się na bezpłatną konsultację!

Zastanawiasz się, jak wdrożenie strategii sprzedaży pomoże Ci podnieść przychody? Kliknij w poniższy przycisk i umów się na pierwszą darmową konsultację z naszymi doradcami.

Umów się na spotkanie

Jako startup potrzebowaliśmy kompleksowej pomocy w poukładaniu strategii sprzedaży, całego procesu konaktu z klientem oraz jasnych wytycznych co do działań zarówno marketingowych jak i sprzedażowych. Konsultant Growton Group w ramach projektu pomógł nam pozyskać naprawdę dużych klientów i pomógł uruchomić kampanię, która wygenerowała dla nas ogromną ilość leadów. Proces jaki wypracowaliśmy wspólnie działa i przynosi efekty.

Adrian Mularczyk, CEO Recomme

Do czasu spotkania z chłopakami z Growton Group nasz proces sprzedaży był całkowicie analogowy i nie zarządzaliśmy nim wcale. Przeszliśmy cały cykl spotkań z ekspertami od różnych aspektów sprzedazy. Warsztaty ze specjalistą od procesów sprzedażowych uporzadkowały nam myślenie o całym procesie kontaktu z klientami a z ekspertem od budżetowania i planowania sprzedaży ustawiły plany i system motywacyjny dla zespołu handlowego. Dodatkowo otrzymaliśmy bardzo trafną rekomendacje systemy CRM, który świetnie zintegrował się z naszym systemem księgowo – magazynowym.

Piotr Zygmunt, CEO Leśniczówka

Kontakt

Umów się na bezpłatną konsultację!

Zadaj nam dowolne pytanie dotyczące optymalizowania firmy, wzrostu czy sprzedaży, wystarczy że klikniesz w poniższy przycisk i umówisz się na bezpłatną konsultację.